ب ام و ص & E ثابت برقی وسایل نقلیه می تواند منابع با ارزش شبکه

- Jun 23, 2017-

پلاگین در نزدیک به 100 ماشین و دسته دوم زندگی باتری EV با موفقیت در پاسخ به دهها تقاضا پاسخ تماس.

BMW_i_charge_forward_XL_410_282_c1.jpgتوسط جولیا Pyper
20 ژوئن 2017

2

مفهوم با استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان یک منبع شبکه دیگر فقط تئوری است. برنامه آزمایشی اخیرا توسط ب ام و اقیانوس آرام گاز & الکتریکی با موفقیت انجام نشان داد که خودروهای الکتریکی به عنوان دارایی های شبکه قابل اعتماد و انعطاف پذیر که در نهایت به ذخیره پول آب و برق و صاحبان EV خدمت می کنند.

اولی من پروژه ChargeForward است یکی از بهترین نمونه هایی به تاریخ سودمند و خودروساز به همکاری با یکدیگر برای توسعه فن آوری های جدید و استفاده از موارد برای وسایل نقلیه الکتریکی (سرندهای ارتعاشی) و باتری های خود را.

"یکی از چیزهایی است که ما واقعا می خواستم برای تست اینجا، چگونه ما را از نزدیک می تواند کار با خودروساز?" دیوید Almeida مدیر برنامه خودرو الکتریکی در ص & ابراهيم "شرکت قدیمی هستیم و ما شرکت های بزرگ است. گفت: خودروسازان شرکت های قدیمی هستند و آنها را شرکت های بزرگ. ما هر دو بوروکراسی داخلی خودمان است. و بنابراین، یکی از چالش های من می خواستم به درک این مجال است چگونه ما را به آن دو نهاد مستقل با هم خوب کار وقتی که ما بودند?"

«توسط و بزرگ ما هر یک از کسانی که چالش های سازمانی است که من [درباره]، نگران بود وجود ندارد» او گفت. «دلیل ما به این هدف مشترک مشترک افزایش حمل و نقل برقی ما به پایان رسید تا کار بسیار نزدیک، تا حدی فکر کنم.

با من ChargeForward خلبان اولی ص & الکترونیکی در اختیار حسب کیلووات انداره 100 از منابع شبکه که بر، از طریق ترکیبی از تاخیر انداختن شارژ برای وسایل نقلیه نزدیک به 100 ب ام و i3 در منطقه خلیج سان فرانسیسکو و نقاشی از ثابت زندگی دوم نام لازم بود باتری سیستم ساخته شده از باتری EV را برای مدت 1 ساعت مورد استفاده مجدد قرار. خدمات شبکه نشان داده در روز جلوتر شامل خلبان و سیگنال های زمان واقعی است که پس از موجود مدل بودند پراکسی تقاضای منابع از کالیفرنیا مستقل سیستم اپراتور (CAISO)، به منظور تست اینکه آیا می تواند این منابع در نهایت شرکت در سطح عمده فروشی.

در طی 18 ماه، از ژوئیه 2015 تا 2016 دسامبر من ChargeForward پروژه 209 تقاضا پاسخ حوادث، بالغ بر 19,500 kilowatt-hours بر اساس گزارش برنامه به تازگی منتشر شده فرستاده شده.

سفید مقالات

DNV GL انتشار 2017 PV ماژول قابلیت اطمینان متوازن

دانلود کن

تجدید پذیر می تواند رشته های بعدی چیز بزرگ

دانلود کن

حوادث با استفاده از پروتکل OpenADR توافق بر مسیر برای تقاضا پاسخ ارتباطات نامیده می شدند. اليوين هماهنگ کننده برنامه ریزی تایید شده، CAISO، به عنوان رابط بین ابزار و خودروساز عمل کرده. هنگامی که موجب, ب ام و دانه بندی نرم افزار تعیین چقدر کاهش 100 کیلووات بار توسط باتری ثابت شود ملاقات می و چقدر از مدیریت شارژ, و استفاده خودرو پردازنده سیستم telematics برای ارتباط شبکه پیام به اتومبیل.

از وقایع دکتر گنجانده شده مخلوط بین دوم عمر باتری و وسایل نقلیه، با 80 درصد مشارکت از باتری و 20 درصد از وسایل نقلیه. زمانی که ابزار وقایع در زمان های مختلف روز, به طور خاص در هنگام بار خودرو بالا بود با این حال، خودرو مشارکت قابل توجهی، به حدود 50 درصد jumped بالا.


میزان پاسخ خودرو بود قوياً با ص & ارسال در نرخ های زمان استفاده مسکونی، که ارائه قیمت های پایین تر برق در شب 11 بعد از ظهر-2 صبح Almeida گفت که درصد بالایی از درایور های EV در وسایل نقلیه خود را متصل به محض اینکه آنها به خانه, است اما تاخیر واقعی شارژ تا در شب هنگامی که نرخ کاهش یافته است.این که وسایل نقلیه انعطاف پذیری بیشتری را به عنوان یک منبع شبکه از ابتدا فکر کردم، چرا که آنها برای دوره های طولانی تر از زمان وصل کنید و از آنجا که مشتریان به طور موثر به ساختار نرخ پاسخ نشان داد.

به گفته Almeida که زیرساخت های EV در پانل هفته آینده در لبه شبکه جهان فروم بحث "که به ما نشان می دهد که ما باید برخی از توانایی به حرکت خودرو در سراسر آن پنجره [پلاگین] زمان شارژ می دهد".