استرالیا از معادن لیتیوم برای تحریک فشار باتری حمایت می کند

- Jun 28, 2017-

دولت استرالیا برای اولین بار در یک معدن لیتیوم سرمایه گذاری می کند، به عنوان بخشی از تلاش های گسترده برای حفظ ثبات قدرت در یک بازار به طور عمده وابسته به انرژی متغیر باد و خورشید.

دولت روز سه شنبه اعلام کرد که حدود 20 میلیون دلار (15 میلیون دلار) به Pilgangoora پروژه Pilbara Minerals Ltd در غرب استرالیا سرمایه گذاری خواهد کرد که منجر به تولید کنسانتره لیتیوم می شود که جزء کلیدی در وسایل نقلیه الکتریکی و باتری ها است.

جاش فریدنبرگ، وزیر محیط زیست و انرژی، گفت که این اولین سرمایه گذاری محافظه کارانه دولت در پروژه معدن این نوع است.

وزیر اظهار داشت: "لیتیوم جزء حیاتی مورد استفاده در ذخیره سازی باتری است که به حمایت از افزایش استفاده از انرژی های تجدید پذیر در استرالیا کمک می کند."

این حرکت پس از آن صورت می گیرد که دولت به دنبال اثبات این است که "تکنولوژی خنثی" در تلاش های خود برای افزایش تامین برق، در میان مبارزه برای اینکه آیا باید شامل یارانه برای برق زغال سنگ باشد.

این سرمایه گذاری از شرکت سرمایه گذاری پاک انرژی است که در تازه ترین مبلغ 132 میلیون دلار اوراق قرضه شرکت Pilbara Minerals را به خود اختصاص داده است.

درآمد حاصل از اوراق قرضه با 80 میلیون دلار در فروش سهام، 234 میلیون دلار برای مرحله اول توسعه پروژه ضروری است. طبق گفته Pilbara Minerals، انتظار میرود ساخت و ساز در اوایل سال 2018 آغاز شود.


طبق نظرسنجی زمین شناسی ایالات متحده، استرالیا بزرگترین تولید کننده لیتیوم در سال 2016 بود.

در همان روز دولت همچنین کمک مالی 2 میلیون دلاری را به محققان استرالیایی در زمینه تولید باتری های فوق العاده نازک با صفحه نمایش چاپ شده برای استفاده در هر دو ذخیره انرژی در مقیاس بزرگ و در دستگاه های ارزان قیمت و قابل حمل اختصاص داده است.

شرکت بریزبن بر پایه پروژه A 12 میلیون دلاری چاپ انرژی، گفت که باتری ها قابل انعطاف هستند - در فرآیند رول به رول مانند یک روزنامه چاپ می شوند و می توانند به تقریبا هر شکل سازگار باشند.