آسفالت لیتیوم باتری به شارژ سریع تر کمک می کند

- Oct 09, 2017-

لمس آسفالت راز لیتیوم با ظرفیت بالا باتری فلزی است که 10 تا 20 بار به شارژ سریع تر از باتری های یون لیتیوم تجاری، به گفته دانشمندان دانشگاه رایس می باشد.

Asphalt helps lithium batteries charge faster

آزمایشگاه برنج شیمیدان جیمز تور آند شامل کربن متخلخل ساخته شده از آسفالت استثنایی ثبات نشان داد که پس از بیش از 500 تخلیه شارژ چرخه توسعه. چگالی بالا در حال حاضر 20 milliamps در هر سانتی متر مربع وعده مواد را برای استفاده در سریع شارژ و تخلیه دستگاه های که نیاز به تراکم قدرت بالا را نشان می داد. پیدا کردن در مجله انجمن شیمی آمریکا گزارش شده استسندرم نانو.

"ظرفیت این باطری بسیار زیاد است، اما آنچه به همان اندازه قابل توجه است که ما آنها را از اتهام صفر به شارژ کامل در پنج دقیقه را می توانید، به جای معمول دو ساعت یا بیشتر با سایر باتری های مورد نیاز است" تور گفت.

آزمایشگاه تور مشتق آسفالت کارکرده — به طور خاص، درمان نشده بیتومین همان نوع مورد استفاده برای باتری — به جذب گازهای گلخانه ای از گاز طبیعی. این بار محققان مخلوط آسفالت با رسانا نانوروبان های گرافينی زيگزاگ و کامپوزیت با فلز لیتیم از طریق الکتروشیمیایی رسوب پوشیده شده.

آزمایشگاه همراه آند با کاتد sulfurized کربن را کامل باتری برای تست. باتری پر قدرت تراکم 1,322 وات در هر کیلوگرم و چگالی انرژی بالا watt-hours 943 در هر کیلوگرم را نشان می داد.

آزمایش نشان داد یکی دیگر از مزایای قابل توجه: کربن تشکیل لیتیوم dendrites تخفیف. این رسوبات mossy الکترولیت باتری حمله. اگر آنها به اندازه کافی به گسترش آنها اتصال کوتاه آند و کاتد و باتری را شکست خورده و آتش گرفتن یا منفجر می شود. اما کربن حاصل از آسفالت هر شکل دندریت جلوگیری می کند.

پروژه قبلی توسط آزمایشگاه این است که آند گرافن و کربن نانولوله همچنین مانع شکل گیری dendrites یافت. تور گفت: کامپوزیت جدید ساده تر است.

"در حالی که ظرفیت بین سابق و این باتری جدید شبیه و نزدیک شدن به حد نظری فلز لیتیوم، کربن حاصل از آسفالت جدید طول می کشد تا فلز لیتیم بیشتر در واحد سطح، و آن بسیار ساده تر و ارزان تر را،" او گفت. "وجود دارد هیچ مرحله رسوب بخار شیمیایی هیچ مرحله رسوب الکترونیکی پرتو و بدون نیاز به رشد نانولوله از گرافن، بنابراین ساخت بسیار ساده."